reklama
reklama

Otřesná práce Babiše a Sobotky. Z hlediska množství byrokracie je Česká republika horší než Rumunsko

Autor: Tomio Okamura | Publikováno: 11.7.2017 | Rubrika: Zamyšlení
babis

Z hlediska množství byrokracie je Česká republika horší než Rumunsko. Vyplývá to z nejnovější renomované mezinárodní studie světové auditorské firmy Pricewaterhousecoopers (PwC) a World Bank Group. Česká republika se například v rámci států Evropské unie a zemí Evropského sdružení volného obchodu (EFTA) umístila na katastrofálním 26. místě z celkových 32 zemí v žebříčku doby, tedy času v hodinách, který musí společnosti strávit na splnění daňových povinností. Tragické mezinárodní umístění České republiky v plné nahotě ukazuje, jak Sobotkova a Babišova vláda ve skutečnosti totálně zklamala. Za této vlády neuvěřitelně narostla byrokracie, která dusí občany i firmy čím dál více.

Studie zjistila, že v České republice spotřebují společnosti na splnění některých daňových povinností, například korporátní daň, daně za zaměstnance, spotřební daň, v průměru 234 hodin ročně, což je téměř 10 celých dní, respektive více než 27 pracovních dní - při plném využití pracovní doby 8,5 hodiny.

Od Sobotky s Babišem a Bělobrádkem pořád přitom slyšíme jen prázdné řeči o tom, že bude líp, ale realita je velmi špatná. Obyčejným lidem nezbývá v peněženkách každý měsíc o nic více než za minulé Kalouskovy vlády.

Byrokracie v České republice se zvyšuje navzdory tomu, že máme třetí tisíciletí a drtivou informací si státní správa může zjistit sama bez obtěžování občanů. Nekladu vinu na úředníky - oni jsou stejnou obětí byrokracie jako my. Viníci jsou ti, kdo tvoří tak špatné systémy - a to jsou vládní politici v čele se Sobotkou a Babišem, tedy ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL v současné vládě a Kalouskova TOP09 a ODS v minulé vládě. Byrokracie v ČR se stále jen zhoršuje.

Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) prosazuje zásadní zjednodušení a omezení zbytečné byrokracie v naší republice – pro firmy i pro občany. Samozřejmě odmítáme také elektronickou evidenci tržeb (EET) a navrhli jsme v Parlamentu její zrušení. Místo toho navrhujeme pro malé živnostníky daňové paušály – je to jednoduché, praktické a bez zbytečné byrokracie jak na straně podnikatelů, tak na straně státu. A daňový výběr bude zajiětěn.

Stát musí umožnit, aby se firmy v ČR mohly více věnovat produktivní činnosti než administrativě. Snížení administrativních nároků v daňové oblasti kladených na firmy v ČR by zvýšilo produktivitu firem a zlepšilo tak jejich ekonomické výsledky - z čehož by profitovalo obyvatelstvo, celá ČR a potažmo i státní pokladna.

Mnoho lidí spatřujete nějakou souvislost či úměru mezi úrovní daňové (potažmo daňově-administrativní) zátěže a mírou regulací uvalených na firmy v ČR na straně jedné a ekonomickou výkonností firem a tvorbou bohatství (HDP) v ČR na straně druhé. Ono je to ale trochu jinak. Výše daní kupodivu nemusí korelovat s efektivitou a jinými věcmi a navíc tvorba HDP rozhodně není tvorba bohatství. HDP je účetní ukazatel - například když upeču chleba, koupím chleba, vyhodím chleba a pak ho někdo někde spálí nebo odveze na skládku – tak jeden vyhozený bochník sice udělá mraky peněz a zvýší HDP, ale nula spokojenosti pro spotřebitele.

A co se týče potřeby či škodlivosti regulací, musíme si říci, jaké regulace přesně myslíme, jak a proč. Správné regulace určitých věcí totiž musí být, bez nich by společnost neexistovala, a proto jsme si založili stát, protože nějaké regulace něčeho chceme a potřebujeme. Jde jen o to, aby to byly regulace dobré a ne ty špatné. Dobré jistě je, že pro zisk nesmím zastřelit konkurenta nebo přepadnout a vykrást souseda. Špatné ale například je, že v současnosti ve svém vlastním domě už nejsem pánem, protože úředník Vám na základě nového zákona Sobotkovy a Babišovy vlády může z různých důvodů vstupovat do obydlí. Nebo že místo jednoduchého zdanění máme stále složitější systémy, které přináší pouze více práce, ale nikoli vyšší efektivitu.

Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) je bohužel v Parlamentu opoziční stranou. Ale pokud budeme mít po příštích volbách do Parlamentu, které budou příští rok v říjnu, vládní legislativní či exekutivní pravomoc ke změnám, tak určitě budeme prosazovat, a v současnosti také již prosazujeme všude, kde to jde, daňové paušály místo složité daňové byrokracie a prosazujeme také daňovou spravedlnost. Například bych ihned zrušil jako protizákonnou a nemravnou platbu DPH z faktur, které nebyly zaplaceny – tento náš zákon nám Sobotkova a Babišova vláda ve Sněmovně bohužel zamítla, a začal bych také pracovat na skutečné elektronizaci celé státní správy. Prosazuji také princip, že nic, co si stát může zjistit sám, nesmí chtít po občanovi.

To, že je Česká republika v byrokracii až na 26. místě z celkem 32 zkoumaných zemí zcela zapadá do negativního kontextu nově zavedených či zaváděných regulatorních opatření státu, jako jsou kontrolní hlášení k DPH, Elektronická evidence tržeb (EET) a podobně. Právě tato opatření nás dostávají v mezinárodním srovnání na toto nelichotivé místo a budou nás posouvat ještě níž.

Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda jen obelhává veřejnost a posouvá Českou republiku nikoliv dopředu, ale níž a níž. Výsledky této mezinárodní renomované studie jsou toho důkazem. Nenechte se už podruhé opít Babišovou koblihou. Z hlediska množství byrokracie se lépe než ČR umístilo dokonce i Rumunsko.

Odkaz na studii je zde: http://www.pwc.com/gx/en/services/tax/paying-taxes-2017.html

Klíčová slova: ČSSD  | Babiš
1622 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

euPortal.cz

Katolický historik: Odpadlík Halík nemá s křesťanstvím nic společného, má islámskou sektu. Imigranti chtějí ovládnout Evropu, máme právo na obranu jako za křížových výpravV Miláně je Mohammed nejčastější jméno novorozenců. To samé platí v Londýně, ve čtyřech největších holandských městech i jinde v Evropě, od Bruselu po Marseille. Toto nás čeká...Díky odvážné televizi Prima. Nenadávej na Putina, když máš křivou hubu...Průkopníci církevního rozvratu. Budou ve Vatikánu transsexuální toalety? Souvislosti mezi homosexualitou a pedofilií, když církví otřásaly sexuální skandály...A jejda. Tak tady je výpis z archivu o kontaktech Tomáše Halíka s StB. No, podívejte se sami...

euServer.cz

Žádný český vlastenec nesmí podporovat válku s Ruskem!Poslanecká sněmovna zažila svůj nejostudnější den. Při volbách na to vzpomeňme...

ePortal.cz

Rozvinul se nám tady takový nešvar. Pojďme s tím konečně něco dělat!Mladá žena se vracela domů nad ránem. Potkala migranta a dál...už raději nečtete

Eurabia.cz

Fejk jako bejk: Německá média o imigrantech prostě lhala!TO JSME SI DOVOLILI DOST - ZAKOTVIT DO ÚSTAVY PRÁVO A POVINNOST BRÁNIT SVOU VLAST!

FreeGlobe.cz

Americké lekce demokracie ve střední Asii: ChaosPodnikání v nové Evropě! Prodavač v kleci a bez mačety ani ránu (+ foto)

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

eOdborar.cz

Lidovecký ministr požaduje dovoz levné pracovní síly, která má makat za pár šupů ...TOP09 nehájí zájmy Čechů, ale německých firem a německé vlády!

ParlamentniListy.cz

Kdo nectí zvyklosti země, riskuje, že dostane přes hubu! F. R. Čech vystoupil rázně proti burkinám. A dodal: Když vidím billboard, kde si dva chlapi jezdí jazykama v hubě...Opusťme politickou korektnost. Politici imigraci nezamezí, v tom byznysu jedou také. Itálie to roky podporovala. Mafie, nechutnost, promlouvá bezpečnostní expert
Institut Václava Klause
Omlouváme se, data jsou dočasně nedostupná
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění